Ana içeriğe atla

reklam

EKONOMİYE YÖN VEREN PROJELER…

31.10.2016 - 16:55

 

Hizmetix Dergisi olarak ekim sayımızla karşınızdayız. Yine dopdolu bir dergi hazırladık sizlere. Dergimizde her ay ‘Ekonomiye Yön Veren Projeler’ başlığıyla önemli projelere yer veriyoruz. Bu ay ‘Osmangazi Köprüsü’nü sayfalarımızda bulabilirsiniz. Bildiğiniz gibi, İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indiren Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyol projesi hizmete girdi. Osmangazi ya da diğer adıyla Körfez Köprüsü sahip olduğu mühendislik özelliğiyle dünyanın ender köprülerinden birisi olmayı şimdiden başarmış durumda.
 
KAPAK KONUĞU; NİHAT KARTAL VE  YILDIRAY KARAER
Ekim sayımızda ‘Kapak Konuğu’ olarak Sofra Grup Yönetim Kurulu Başkanı & CEO’su Nihat Kartal ile Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer’i sayfalarımıza taşıdık. Sofra Grup Yönetim Kurulu Başkanı & CEO’su Nihat Kartal, “Öncelikle iş hayatında başarılı olmanız için doğru zamanda doğru yerde olmanız gerekiyor. Kendiniz için doğru işi seçtiğinizde ya da zamanın koşulları sizi o işe yönlendirdiğinde zaten başarıyı en başta yakalamış oluyorsunuz. Ben profesyonel hayatım boyunca hep sevdiğim işi yapmaya odaklandım” diyor.
Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer de şu anda Türkiye tescilli 11, Hollanda tescilli 3 uçağı bulunan Corendon Airlines’ın dünyanın 40’dan fazla ülkesinden yılda 2,5 milyon yolcu taşıdığını söyleyerek, “Corendon Travel yani tur operatörü olarak da Türkiye’ye 500 bin yolcu getirirken, Türkiye dışındaki 13 destinasyona da ayrıca 250 bin yolcu taşıyoruz” diye konuşuyor. 
 
İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK
Finans dosyamızda internet ve mobil bankacılığın KOBİ’lere sunduğu avantajları ele aldık. Bankaların internet ve mobil bankacılık alanında sunduğu hizmetlere, internet ve mobil bankacılıkta bankalar arası yaşanan rekabete yer verdik. Her sayımızda olduğu gibi banka yöneticileriyle yaptığımız röportajlarda internet ve mobil bankacılığı masaya yatırdık.
 
Bir sonraki sayımızda buluşmak dileğiyle…

 

reklam

Yukarı